Sosyal Hayat

Hitit Üniversitesi’nde sunulan eğitim hizmetlerine ek olarak çeşitli faaliyetlerle öğrencilerin sosyal hayatlarını zenginleştirmektedir.

 

Spor ve Kültürel Faaliyetler

Hitit Üniversitesi’nde hayatın her alanında kültürel ve sanatsal faaliyetler düzenlenir. Her yıl düzenlenen Üniversite Bahar Şenliği boyunca konserler düzenlenir ve öğrenciler ülkemizin ünlü sanatçılarıyla tanışma imkânı bulur. Amatör öğrencileri grupları dans ve halk oyunu gösterileri sunarak yeteneklerini sergileme fırsatı bulurlar. Düzenlenen yarışmalarda eğlenen öğrenciler, fuar alanında açılan standlarda kendi ürettikleri ürünleri de sergileyebilirler. Öğrenci kulüpleri de öğretim yılı boyunca alanlarına göre (tiyatro, müzik, şiir, fotoğrafçılık ve sinema gibi) çeşitli kültürel ve sanatsal faaliyetler düzenlerler.

Üniversitemizde tüm spor faaliyetlerinin gerçekleştirilebileceği 4 kapalı, 9 açık hava spor tesisi bulunmaktadır. Hentbol, basketbol, voleybol ve futbol takımlarımız mevcuttur. Masa tenisi, kort tenisi, fitness, kır koşusu ve güreş gibi spor faaliyetleri de yürütülmektedir. Halk katılımına açık çeşitli spor kursları da üniversitemizde düzenlenmektedir. Farklı spor faaliyetleriyle ilgilenen öğrenciler üniversite içi ve üniversiteler arası düzenlenen yarışmalara katılabilirler.

Sosyal ve kültürel faaliyetlerde yer almaları için desteklenen öğrencilerimizin katılabileceği yaklaşık 50 öğrenci kulübü mevcuttur.

 

Öğrenci Kulüpleri

Öğrenci kulüplerine performanslarını arttırmak amacıyla bilişim teknolojileri ve mobilya ile donatılmış ofisleri bulunmaktadır. Kampüslerimizde çeşitli alanlar öğrenci ve personelin farklı sosyal, kültürel ve spor faaliyetlerini gerçekleştirmeleri için ayrılmış bulunmaktadır. Üniversite artan öğrenci sayısına paralel olarak hizmetlerini çeşitlendirip zenginleştirmeye çalışmaktadır.

Hitit Üniversitesi’ndeki bazı öğrenci kulüpleri:

-  Anadolu Kültür Kulübü

-  Avrupa Öğrencileri Forumu Topluluğu

Biyokimya Kulübü

-  Maliye ve Pazarlama

-  Doğa Kulübü

-  Ekoloji ve Doğal Yaşamı Koruma Kulübü

-  Kültür ve Sanat Kulübü

-  Girişimci ve Makine Mühendisi Kulübü

-  Go Kulübü

-  Hitit Sosyal Gençlik Kulübü

Kamu Finans Kulübü

-  İletişim Kulübü

-  İşletmecilik ve Girişimcilik Kulübü

Uluslararası Öğrenciler
Hitit Üniversitesi Rektörlük Binası Kat 1 19030 Çorum